Archicad 25 Yenilikleri 1

Archicad 25’te Neler Yeni?

Archicad 25 Yenilikleri 2

İşbirliği Yapın

MEP ve İnşaat mühendisleri ile daha kolay işbirliği. Open BIM ve birlikte çalışabilirlik geliştirmeleri.

Archicad 25 Yenilikleri 3

Tasarlayın

Daha fazla tasarım özgürlüğü, kolay kullanım ve navigasyon, daha doğru metraj hesapları.

Archicad 25 Yenilikleri 4

Görselleştirin

Gerçekçi gölgeler ve özelleştirilebilir yüzey dokuları. Gelişmiş render yetenekleri.

Archicad 25 Yenilikleri 5

Belgeleyin

Daha hassas maliyet ve metraj hesapları. Mahaller ve MEP elemanlar için yeni etiketleme seçenekleri.

İŞBİRLİĞİ YAPIN

Mükemmel bir yapı, tasarımcıların, mimarların, mühendislerin ve müteahhitlerin birlikte çalışmasının sonucu ortaya çıkar. Açık işbirliğini kolaylaştırmaya kararlıyız. Archicad, DWG, PDF ve XLS gibi klasiklerin yanı sıra çağdaş OPEN BIM formatları IFC ve BCF dahil olmak üzere 40’tan fazla dışa aktarma ve içe aktarma biçimini destekler. Sonra gelen, üreticiden bağımsız ve sektör standartlarıdır.

Yeni Yerleşik Röper Noktası

Archicad 25’teki yerleşik Röper Noktası sayesinde koordinasyon iş akışlarınızı kolaylaştırın. Röper Noktası, tüm Open BIM iş akışlarında gerçek dünya koordinatlarının daha kolay ve merkezi olarak işlenmesini sağlar. Röper Noktası, IFC ve BCF dosya alışverişini destekler ve ayrıca geleneksel (örn. DWG) dosya formatlarıyla daha iyi birlikte çalışabilirlik sağlar.

Revit’ten Archicad’a Kolay Aktarım

RFA ve RVT geometri değişim işlevi sayesinde Revit’ten Archicad’e aktarım yaparken önceki proje dosyalarını yeniden kullanın. Autodesk Revit 2021 desteği ile Archicad 25’te kullanıma hazır.

Revit ile Birlikte Çalışabilirlik

Revit MEP yazılımını kullanan mühendislerle daha iyi işbirliği

Archicad Revit 2021’e kadar olan dosya formatlarını artık yerleşik olarak destekliyor. RFA’yı yerel bir Archicad Objesi olarak içe aktarın ve Revit Family dosyalarından MEP ekipmanı oluşturun. Bir 3D modeli Revit 3D geometrisi olarak dışa aktarın ve bir 3D RVT modeline bağlantı oluşturun. Archicad artık Revit’in Disiplin filtresini yönetiyor, bu nedenle bir Revit dosyasını hotlink olarak bağladığınızda, Revit’te gördüğünüz şey Archicad’da aldığınız şeydir.

Solibri Bağlantı Geliştirmeleri

Solibri, endüstri lideri kod ve inşa edilebilirlik kontrol uygulamasıdır. Tüm kullanıcılar için ücretsiz olan Archicad-Solibri Connection eklentisi sayesinde zaman kazanın ve veri alışverişindeki hataları ortadan kaldırın. En son iyileştirmeyle, Archicad’de Solibri’nin mevcut Seçim Sepeti öğelerini seçebilir ve bunları aynı kamera konumunda görüntüleyebilirsiniz.

Yapısal Analitik Model Geliştirmeleri

Üretim Kuralları Geliştirmeleri

Üretim Kuralları, yapı mühendislerinin Yapısal Analitik model üzerinde yoğun manuel çalışmalardan kaçınmasına yardımcı olur. Archicad 25 şimdi birkaç yenilikle geliyor (Ofset Ayarlamaları ve Bağlantı Aralığı iyileştirmeleri, 2D Elemanların Çakışan Parçalarını Ortadan Kaldırma ve Geliştirilmiş Yapısal Mesnetler gibi).

Yapısal Yüklerin Yeni Yönetimi

Veri kaybı olmadan inşaat mühendisleriyle işbirliği yapın. Mühendisin SAF modelini açarken Archicad 25, yükleri ve yük verilerini doğru şekilde görüntüler. Yükle ilgili değişiklikleri görüntüleyin ve yönetin veya Archicad modeline yeni Yük elemanları (alan, çizgisel ve tekil) yerleştirin.

Hazır Profillerin Otomatik Dışa Aktarım Eşlemesi

İnşaat mühendisleriyle dosya alışverişinde bulunurken zamandan ve emekten tasarruf edin. SAF tabanlı veri alışverişinin bir parçası olarak yapısal elemanları dışa aktarırken, Archicad 25 artık bunları önceden tanımlanmış veya özelleştirilmiş bir veritabanına dayalı olarak hazır profillere otomatik olarak eşler.

TASARLAYIN

Mükemmel tasarımlar ayrıntılarda kendini gösterir. Başarıya ulaşmanıza yardımcı olmak için Archicad 25, birçok kısa yolla işinizi kolaylaştırır – elverişlilik, doğruluk ve verimlilikte önemli bir artış sağlar.

Yeni Konut ve Ticari Alanlar İçin Mobilyalar

Yeni modüler mutfak dolapları, açılabilir koltuklar, elbise askıları, perdeler, vestiyerler, masalar, sandalyeler, şilteler ve ızgaralar gibi 39 yeni çağdaş mobilya ve dekorasyon nesnesi artık varsayılan Archicad kütüphanesinin bir parçası ve halihazırda toplam 1.300’den fazla parametrik obje.

2D/3D Görünümler Arasında Hızlı Geçiş

3D olarak çalışıyorsunuz ancak bir bileşeni 2D olarak düzenlemeyi mi tercih ediyorsunuz? Bu artık çok kolay: Öğeyi seçin ve başka bir görünümde açın. 2D’den 3D’ye ileri geri gitmek de aynı derecede kolaydır.

Poligonal Boşluklar

Daha kesin metraj tahminlerinden yararlanın. Özel şekilli çokgen duvar boşlukları ile MEP elemanlarınıza tam olarak uyan herhangi bir şekilde boşluklar oluşturarak daha doğru metrajlar elde edin.

Rhino 6 ve 7 Canlı Bağlantı Geliştirmeleri

Alanında en iyi olan Free-form organik tasarım araçlarını efektif bir şekilde kullanabilmek için Rhino 6 ve Rhino 7 dosyalarını içe ve dışa aktarın, ardından tasarım geliştirme ve belgeleme süreçlerine devam etmek için Archicad’e geçin.

Merdiven Aracı Geliştirmeleri

Yeni Kiriş Boyunca Merdiven Yapı Geometrisi Yöntemi

Belirli yerel standartlara uygun merdivenin yürüme hattı uzunluğunu tanımlayın. Mevcut Yay Boyunca geometri yöntemi hala kullanılabilir.

Tüm Döner Basamak Tipi Türleri İçin Yeni Basamak Simetrisi Kombinasyonları

“Artık yeni bir merdiven sarma seçeneği mevcut: Dönüş Noktası – Asimetrik Adım.
Tasarım amacınıza uygun özel merdivenleri hızlı ve kolay bir şekilde tanımlayın ve düzenleyin.”

Yeni Merdiven Sahanlık Kontrolü

Artık ekstra sahanlık uzunluğu, sahanlık başlangıcından veya sahanlık sonundan itibaren otomatik bir şekilde eşit olarak dağıtılabilir. Bu durum tasarımda revizyona gidilirken, mevcut merdiveninin bu duruma adaptasyonunu kolaylaştırır.

GÖRSELLEŞTİRİN

Mimarlık, profesyonel tasarımlar oluşturmaktan daha fazlasıdır. Bu, tasarım amacının aktarılması ve alan ile hacim arasındaki etkileşim ile ilgilidir. Archicad 25, tasarımlarınızı daha etkileyici hale getirmek için bir dizi yenilik sunar.

Archicad 25 Yenilikleri 6

Yüzey Dokularının Kesitlerde ve Cephelerde Görüntülenmesi

Tasarımınızı gerçeğe yakın ayrıntılarla sunun. Ek bir düzenleme yazılımı kullanmadan Archicad’de yüzey dokularınızı doğrudan kesit ve cephe görünümlerinde görüntüleyin.

Dokularda Gerçekçi Yumuşak Gölge ve Kaplama Deseni Seçeneği

Tasarımınızı daha doğru, sanatsal ayrıntılarla sunun. Kesit ve cephe görünümlerinde yüzeylerinize kontur ve derinlik eklemek için yumuşak gölgeler kullanın. Seçtiğiniz desen dolgusu ile dokuları kaplayın. Müşterinize modelin daha iyi görsellerini sunabilir ve daha hızlı onaydan yararlanırsınız.

Mac Kullanıcıları İçin Yerel Metal Grafik Teknolojisi

Mac’te 3D render her zamankinden daha hızlı. Archicad artık Open GL’nin yerine Apple’ın yeni grafik API’si olan Metal’i kullanıyor. Metal, grafik işleme birimine neredeyse doğrudan erişime sahiptir ve bu da daha yüksek render hızlarına neden olur.

BELGELEYİN

Tasarımınızı otomatik olarak takip eden ve yönetmeliklere ve yerel standartlara uygun hatasız belgelerle oyunun zirvesinde kalın.

Archicad 25 Yenilikleri 7

Yeni Grafik Etkin Kılma Seçenekleri

Tasarımınızı anlatmada daha fazla esnekliğin keyfini çıkarın. Grafik Etkin Kılmalardaki yeni kontroller, hem Yüzey hem de Dolgu Geri Plan Kalemi etkin kılmaları için özel RGB rengini, yüzey şeffaflığını ve model görünümlerinde kesilmiş ve kesilmemiş yüzeylerdeki konturların kapalı/açık görüntülenmesini içerir.

  • * Yüzey Şeffaflığı kontrolü ve Yüzey RGB renk seçicisi, yakında çıkacak olan bir Archicad 25 güncellemesinde geliyor.

MEP Öğeleri İçin Yeni Etiketleme Seçeneği

Daha sorunsuz bir MEP dokümantasyon iş akışı için MEP ile ilgili bilgileri otomatik olarak görüntüleyin.

Archicad 25 Yenilikleri 8

ARCHICAD 25’İ İNDİRİN

VersiyonDilMacOSWindowsYayın Tarihi
Archicad 25 INTINTİndirin
2.21 GB
İndirin
2.21 GB
2021-07-05
Archicad 25 Yenilikleri 9

ARCHICAD LİSANSINIZI NASIL GÜNCELLERSİNİZ?

Yeni bir sürümle lisansınızı güncellemeniz gerekir. Lisansınızın türüne (hardware key or software key) bağlı olarak farklı seçenekler vardır.

Fiziksel Lisans Anahtarları

Fiziksel lisans anahtarı’nı tek kullanıcı lisansıyla güncelleyin

Fiziksel lisans anahtarı’nı bilgisayarınıza bağlayın, Archicad’i başlatın ve Fiziksel lisans anahtarı’nı güncelleyin.

Fiziksel lisans anahtarı’nı ağ lisansıyla güncelleyin

Ödünç alınan tüm lisansları iade edin ve Fiziksel lisans anahtarı’nı Lisans Yöneticisi Aracı (LMT) ile güncelleyin.

Sanal Lisans Anahtarları

Sanal lisans anahtarı’nı tek kullanıcı lisansıyla güncelleyin

Archicad başladığında, Sanal lisans anahtarı için mevcut bir güncelleme konusunda sizi uyarır. Sanal lisans anahtarı’nı güncellemek için bu iletişim kutusunu kullanın.

Sanal lisans anahtarı’nı ağ lisansıyla güncelleyin

Ödünç alınan tüm lisansları iade edin ve Lisans Yöneticisi Aracı (LMT) ile lisansı güncelleyin.

ARCHICAD KURULUMU

Archicad’i kurmak için iki seçenek vardır: her bilgisayara ayrı ayrı kurun (Standart Kurulum) veya birden fazla bilgisayara kurmak için özelleştirilmiş Ağ Kurulum işlemini kullanın.

Standart Kurulum

Archicad’i bilgisayarınıza bağımsız bir kurulum olarak kurun.Install Archicad as a stand-alone installation on your computer.

Ağ Kurulumu

Archicad’i bir ağdaki birkaç bilgisayara kurun.Install Archicad on several computers in a network.