Archicad ve FGA Aynı Çizgide Buluşuyor! 2
Archicad ve FGA Aynı Çizgide Buluşuyor!
13 Ağustos 2020

Hazır Mısınız?

Hazır Mısınız? 3

Hazır Mısınız?

İnşaat mühendisimizin de, Bulut ortamında, Archicad ile, tam olarak aynı dosyayı kullanarak çalışabiliyor olması heyecan verici…
Bu, konut yapıları pazarında, endüstrimizde bu güne kadar görmediğim bir iş birliği seviyesi.
Anthony Laney, Laney LA Inc

Revit MEP veya Revit Structural veya Revit Architectural ile iş birliği içerisinde çalışabiliyoruz… Archicad, açık bir sistem olarak tasarlandı ve bu bizim için son derece önemli; ve… mühendisimiz 2D iş akışı ile çalışıyorsa, Autocad ile de iş birliği içinde çalışabiliyoruz. Henüz, birlikte çalışmada sorun yaşadığımız bir dosya formatı bulamadık.
David Grooms, Müdür, Vega Architecture

Archicad iş modelimiz için bir gereklilik. Yazılım kullanımı ile gelen verimlilik, firmamızın proje teslimindeki başarısında anahtar bir role sahip. Burada, konsept tasarımdan inşaat yönetimine tüm süreçlerde, sanal yapı modeli mükemmel bir baz oluşturuyor.
Ken Adler, AIA, Baş Mimar, KA Designworks, Inc

Ücretsiz BIM Değerlendirmesi İmkanından Yararlanın!

  • İş akışlarınız, tasarım süreçleriniz, üretkenliğiniz ve potansiyel kazanımlarınız ile ilgili bir GRAPHISOFT uzmanından şimdi görüş alın
  • Ekip üyeleri arasında, mühendisler ve şantiye ile işbirliğini daha verimli kılacak yolları fark edin
  • Diğer mimarların Archicad’e başarıyla nasıl geçtiklerini ve elde ettikleri ölçülebilir kazanımları öğrenin

Archicad’i Denemek İçin Beş Neden

Esnek Lisanslama

Daha fazla ödüyor ama şişe boyunları ve kısıtlamalardan ötürü BIM yazılımınızı daha az mı kullanıyorsunuz? Finans ve yazılımınızı, sunduğumuz esnek şart ve koşullar arasından, sizin için en uygun lisanslama tercihlerini yaparak yönetin. Aylık veya yıllık Abonelik Lisansları, mimari için öncü BIM yazılım çözümü Archicad kullanmaya başlamanız için, düşük maliyet avantajı sunar. Veya, Kalıcı Lisans tercihi ile, yazılımın sahibi olun ve iş akışınızın parçası olarak zaman içinde çok daha düşük maliyetlerle kullanın.

Hazır Mısınız? 4

Mimarlar Tarafından Tasarlandı

Mimarlar tarafından mimarlar için tasarlanan Archicad, pratik gereksinimlerden fedakarlıkta bulunmaya gerek kalmaksızın, mimarın, tasarımda kalite tutkusunun yazılım alanındaki tanımı oldu. 1984 yılında yayınlandığında, Archicad, bilgisayar destekli mimari tasarımda bir devrimi başlattı. GRAPHISOFT’un Sanal Bina konsepti, pek çok endüstri profesyoneli tarafından, BIM’in ilk uygulaması ve kişisel bilgisayarlar için geliştirilen ilk ticari BIM uygulaması olarak tanımlanmaktadır. Bu gün, Archicad, 108 ülkede, 27 farklı lisanda yüzbinlerce mimar tarafından kullanılmaktadır.

Hazır Mısınız? 5

Entegre Tasarım

Paylaşımlı model ve takım çalışması odaklı iş akışları ile sağlanan şeffaflık sayesinde, tasarım kalitesini yükseltin. Mimar ve mühendisleri, paylaşılan bir BIMcloud ortamında bir araya getiren Entegre Tasarım, proje ekiplerinin yüksek kalitede tasarımlar üretmesini sağlayan, etkin bir BIM iş akışıdır. Paylaşımlı modelin sağladığı kesintisiz iş akışları ve şeffaflık, takım üyeleri arasındaki iletişimi düzenlerken, mimar ve mühendisler arasındaki model kopyalamaları ve gereksiz iş yükünü ortadan kaldırır.

Hazır Mısınız? 6

Güvenebileceğiniz Bir Bulut

BIM yazılımınızın bulut platformunun güvenliği ve performansı ile ilgili endişeleriniz mi var? GRAPHISOFT BIMcloud, projenin boyutundan, ofislerin konumundan veya internet bağlantı hızlarından bağımsız olarak, paylaşımdaki projelere hızlı, verimli ve güvenli erişimi, gerçek zamanlı sağlar. BIMcloud verinizi, önceliklendirilmiş gözlemleme ve uyarı sistemi, ve çok katmanlı yedeklemelerle güvende tutar. Standart donanımlarda bile, hem özel hem de genel bulut konfigürasyonlarında kullanılabilir olması, küçük ofislerin de, paylaşımdaki projelere gerçek zamanlı, etkin ve güvenli erişimin yararlarından faydalanabilmelerini sağlar — ek olarak, güvenlik, internet üzerinden işbirliği yapılırken bile garantilenmektedir.

Hazır Mısınız? 7

Açık İş Birliği

BIM yazılımınız, farklı yazılımlarla birlikte çalışmada yetersiz mi kalıyor? Kesintisiz işbirliği, şeffaflık, kalite güvenliği ve erişilebilir veri sayesinde, daha kaliteli yapılar inşa edin ve yönetin. OPEN BIM üretici firma bağımsız, tüm yazılım geliştiricilerini, AEC disiplinlerini (mimarlar, mühendisler ve inşaatçılar) ve mal sahiplerini kucaklayan, iş birliğine modern yaklaşımdır. OPEN BIM, AEC endüstrisindeki dijital verinin erişilebilirliğini, kullanılabilirliğini, yönetimini ve sürdürülebilirliğini geliştirerek, BIM’in etkinliğini arttırır. Paylaşılabilir proje verisi, tüm proje paydaşlarının kesintisiz işbirliği içerisinde çalışmalarını destekler.

Hazır Mısınız? 8

Archicad Nedir?

Archicad’in içerisinde bulunan kuvvetli araç setleri ve kullanıcı dostu arayüzü ile kolay kullanımı, herhangi bir boyuttaki projenin tasarlanma ve uygulama çizimlerinin hızla oluşturulabilme özellikleri onu, pazardaki en etkili ve rahat kullanılan BIM yazılımı haline getirmektedir.  Otomatik dokümantasyon, tek tuşla yayınlama, foto gerçekçi görseller oluşturma ve alanının en iyi analiz araçları ile Archicad, en iyi yaptığınız işe odaklanmanızı sağlar: kaliteli yapılar tasarlamaya.

Sürekli Gelişime
Hazır mısınız?

Archicad 14

Archicad 14 şirketin model bazlı tasarım iş birliği inovasyonunu geliştirmeye, tasarım ekibinin tamamını kaplayacak şekilde akıllı iş akışları sunarak devam ettirdi.

Archicad 15

Archicad 15 tasarımcılara, organik formları daha rahat oluşturabilecekleri araç setleri sundu. Yeni versiyon, BIM iş akışını içerisine renovasyon projelerini de dahil edecek şekilde geliştirdi.

Archicad 16

Archicad 16 BIM Elemanlarının oluşturulması, paylaşılması ve bulunması işlemlerini kolaylaştıran bir ekosistem tanıttı. Programın içerisinde bulunan Enerji Verimliliği Değerlendirme araç setleri, Archicad’i pazardaki en “yeşil” BIM çözümü konumuna taşıdı.

Archicad 17

Bu versiyon ile getirilen yenilikler, en yüksek detay seviyesinde dahi olsa, yapı ile ilgili modelleme ve uygulama çizimi süreçlerini iyileştiren gelişmeler sundu. Archicad’in uçtan uca BIM iş akışı sayesinde, model, proje bitimine kadar daima canlı ve etkin olarak kaldı.

Archicad 18

Archicad 18 sadece profesyonel görselleştirme uygulaması CINEMA 4D içerisinde bulunan CineRender gibi bir render motorunu da doğrudan bir BIM uygulaması içerisine katarak, BIM iş akışını geliştiren yenilikler getirdi.

Archicad 19

Archicad 19 BIM endüstrisinde bir ilk olacak şekilde, BIM performansında bir sıçrama gerçekleştirdi. 64-bir ve çoklu çekirdek kullanma teknolojilerini, öngörülü arka plan işleme teknolojileri ile birleştirdi. bunun sonucunda, Archicad kendisini BIM süreçlerinde hız lideri yapan konuma geçti.

Archicad 20

Archicad 20 hem kendi kullanıcılarına, hem de diğer proje paydaşlarına fayda sağlayacak şekilde, BIM kavramının “I” bölümü ile ilgili önemli fonksiyonel geliştirmeler getirdi. Tamamen yenilenen, “düz tasarım” grafik arayüzü, kullanımı daha da verimli hale getirdi.

Archicad 21

Archicad 21 GRAPHISOFT’un patentli Öngörü Değerli Tasarım teknolojisinin ilk ürünü olan Merdiven aracını bizlere sundu.

Archicad 22

Archicad 22 özellikle giydirme cepheler ile ilgili getirdiği yeniliklerle öne çıktı. Ek olarak, Archicad 22 yapısal modelleme, bilgi yönetimi ve 2D çizim performansında kayda değer gelişmeler getirdi.

Archicad 23

Archicad 23 gündelik iş akışlarındaki iyileştirmelere odaklanarak, yazılım başlatma, dosya açma, birden fazla proje ile çalışma ve BIM projesinin farklı görünümleri arasındaki geçişteki performans artışlarını sağladı. Tamamen yenilenen Boşluk, Kolon ve Kiriş araçları, model doğruluğu ve inşaat mühendisleri ile birlikte çalışmada gelişmeler sundu.

Archicad 24

Archicad 24 mimar ve mühendisleri, entegre tasarım yöntemleri ile çalışabilecekleri, paylaşımlı bir BIMcloud ortamında bir araya getirdi. Paylaşımlı modelin sağladığı kesintisiz iş akışları ve şeffaflık, takım üyeleri arasındaki iletişimi düzenlerken, mimar ve mühendisler arasındaki model kopyalamaları ve gereksiz iş yükünü ortadan kaldırdı.

Archicad 24 mimar ve mühendisleri, entegre tasarım yöntemleri ile çalışabilecekleri, paylaşımlı bir BIMcloud ortamında bir araya getirdi. Paylaşımlı modelin sağladığı kesintisiz iş akışları ve şeffaflık, takım üyeleri arasındaki iletişimi düzenlerken, mimar ve mühendisler arasındaki model kopyalamaları ve gereksiz iş yükünü ortadan kaldırdı.

Comments are closed.