BIMSOFT HAKKINDA

BIMSOFT Yazılım Teknolojileri A.Ş, GRAPHISOFT Türkiye temsilcisi olarak hizmet vermektedir. Yapı sektörünün bir standardı olma yolunda ilerleyen BIM’in (Yapı Bilgi Modellemesi) yaygınlaştırılmasını amaçlamaktadır. BIMSOFT, ARCHICAD yazılımını tanıtarak mimarlara BIM süreçlerini yönetme konusunda yardımcı olmakta, yazılımın eğitimini ve teknik desteğini vermektedir.

VİZYONUMUZ

Firmamızın ulusal / uluslararası pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırmak amacıyla kendi uzmanlık alanımızda kendi yöntemlerini sürekli geliştiren, sektörün öncülüğünü yapan, Türkiye’nin güvenilir ve saygın kuruluşu olmak.

MİSYONUMUZ

BIMSOFT, GRAPHISOFT SE ile yaptığı stratejik ortaklık ile Türkiye’deki mimarlara, Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) süreçlerini anlatarak, tüm yapı yaşam döngüsünün model tabanlı ilerlemesini sağlayacak ARCHICAD yazılımı ile mimarlar için daha uygun bir çalışma ortamı sunmayı kendine misyon edinmiştir.

GRAPHISOFT HAKKINDA

GRAPHISOFT, endüstri lideri olan, mimarlar için mimarlar tarafından tasarlanan BIM yazılımı ARCHICAD ürününün yaratıcısı olan firmadır. GRAPHISOFT, dünyanın ilk gerçek zamanlı BIM işbirliği ortamı olan BIMcloud, dünyanın ilk BIM entegreli “YEŞİL” tasarım çözümlerini sunan EcoDesigner STAR ve BIM görselleştirmesi için dünyada ilk mobil uygulama olan BIMx ile endüstriye liderlik etmektedir. GRAPHISOFT, 2007’den beri Nemetschek Grup’un bir parçası olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 • Nathan Hildebrandt, Associate | BIM Manager
  GRAPHISOFT are continuing to provide great new features that assist our team to produce our deliverables quicker and easier. The Surface Painter enables our Interior Design team to interact with the model in an more intuitive way. The IFC translator updates streamlines our IFC Reference Model process enabling model collaboration to occur easier than ever before. Custom data export to BIMX will be welcomed by our contractors as they can obtain the necessary data from the model on their iPad without looking through drawings.
  Nathan Hildebrandt, Associate | BIM Manager
  Fulton Trotter Architects, Australia
 • Dominicus Björkstam
  WOW! The ARCHICAD development team has done it again! ARCHICAD 19 is packed with new tools and functionality improvements. My absolute favorite is the Surface Scheduling capabilities, not to mention the new Labeling and Dimension tools. These make the new version stand out even more — a huge time saver in a real-world working environment. The new changes to the Mac UI and the TAB-bar make the workflow even faster!
  Dominicus Björkstam
  db-architects ltd
 • Jennifer Brown
  GRAPHISOFT has made some great improvements towards workability and efficiency in the new release of ARCHICAD 19. The incorporation of the window tab bar, docking palettes and simplified tool settings will all be crowd favorites, especially for newer ARCHICAD users. I have been using ARCHICAD for 8 years and as a “longtime" user, I am most enthusiastic about updates to the dimensioning tool, which will no doubt be a time saver!
  Jennifer Brown
  Shook Kelley​
 • Geoff Briggs
  It’s been great to have been a part of ARCHICAD’s evolution for the last 11 versions. The many technological advances have brought meaningful benefits to our profession. ARCHICAD 19 continues that evolution. Equal to ARCHICAD’s technical strength is the strength of the ARCHICAD community. Whether it’s local user groups, large regional conferences, or the global online presence, the community of users and developers has always been one of ARCHICAD’s best features. This knowledgeable and generous tribe has kept me informed, employed and entertained for many years, and for that I am truly grateful.
  Geoff Briggs
  DeForest Architects, Seattle, WA USA
 • Paul Tunstall, HLM UK
  We certainly use BIMx. The models are very easy to produce by anyone. It’s been excellent for client liaison in discussing design alternatives.
  Paul Tunstall, HLM UK
 • Shane Taylor
  This is a fantastic tool that openly and interactively explores 3D Building Information Models on mobile devices. It saves us from having to carry big paper files to the site!
  Shane Taylor
  Patterson Associates, New Zealand
 • Nathan Hildebrandt
  A game-changing piece of software. It will change the way that the industry works in a big way.
  Nathan Hildebrandt
  Fulton Trotter Architects, Australia
 • Kenneth Adler
  We’ve been early adopters of BIMx. We found a lot of benefit in being able to share that 3D information with the clients to really get them excited about the projects.
  Kenneth Adler
  KA DesignWorks
 • Michael Herse
  It’s an amazing communication tool for us. One of the best investments we made in a long time.
  Michael Herse
  Wilson Architects
 • Marc Koehler
  For us BIMx is a very important tool because it allows us to share our design visions throughout the design process with our consultants, partners, advisors and the clients.
  Marc Koehler
  Marc Koehler Architects
 • 21. yüzyılda toplumdaki değişimler dünya üzerinde hemen her meslek dalını etkilemiş ve değişimleri beraberinde getirmiştir. Bu gelişim mimarlık camiasında da kendini göstermiştir. Mimari çizimlerde tasarım ve 3 boyut kavramı ile birlikte tüm mimari detayları aynı ekran üzerine aktaran programlar tasarım süreci, kalitesi ve hızına etki etmektedir.

  BIMSOFT; ileri teknolojisi ve yenilikçiliği ile dünya üzerinde teknik olarak en kolay öğrenilebilen ve pratik yapma imkanı sunan, Hayal edilene en hızlı şekilde ulaşılabilen ARCHICAD ile bizi buluşturarak mimarın tasarım hızına, karar mekanizmasına, tasarım kalitesine katkı sağlamaktadır. Müşterinin algısını ve beğenisini de değiştirmektedir.

  2005 yılında ARCHICAD programı ile başlayan maceramız her geçen gün üst seviyelerde devam etmekte olup, hem ofis içinde meslektaş ve iş arkadaşlarıma hem de bana heyecan vermeye devam etmektedir.

  Engin KÜÇÜK
  Engin Küçük Mimarlık
 • ARCHICAD programı yaklaşık 30 senedir ofisimiz için 3 boyutlu tasarımın önemli bir aracı olmuştur. Hem ara yüzü hem de yerine getirdiği işlevsel bütünlük ile sektörün diğer programlarından ayrıştığını düşündüğümüz ARCHICAD, bilgisayar destekli tasarımda, başka herhangi bir programa gerek kalmadan, dijital sunum ve mimari proje dokümantasyonlarının rafine bir şekilde oluşturulması anlamında, hedeflerimizi yerine getirmemizi sağlamaktadır.Disiplinler arası diyalogun ve dosya transferinin sorunsuz sağlandığı OPENBIM mantığını ön plana çıkaran ARCHICAD, aynı zamanda BIM mantığının her geçen gün sektörde yerini almaya başlaması noktasında da, programı kullanan ofislere, kolay anlaşılır ve öğrenilir arayüzü ve sistematik yapısı sayesinde, bu sürece hızlı bir geçiş vaad edebilecek nitelikler taşımaktadır.BIMSOFT ekibinin program kullanıcılarına sağladığı destek ve çözüm hizmeti ile beraber, ADNAN KAZMAOĞLU MİMARLIK ARAŞTIRMA MERKEZİ olarak, programın verdiği imkanları bu değişim sürecinde kullanmaktan memnuniyet duymaktayız.
  Onur DAYIOĞLU
  Proje Koordinatörü - Adnan Kazmaoğlu Mimarlık Araştırma Merkezi
 • Mağazacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz bu alanda yurt içinde ARCHICAD kullanan tek firma olmanın avantajlarını BIMSOFT ekibinin de desteğiyle en iyi şekilde kullanabilmektedir.

  ARCHICAD’i Mağazacılık alanında direk ürün yönetimi boyutuna taşıdığımız kullanım alanını BIMSOFT ekibiyle beraber geliştirmekte olduğumuz yeni proje ve projelerle geleceğin Mağazacılık Mimarisini yaratıyoruz.

  ARCHICAD’in 3D tasarımını en doğru ve uygulanabilir projeler yaratma aşamasında bize büyük kolaylık sağlamaktadır. ARCHICAD’in bizlere sunmuş olduğu BIMCLOUD bizim gibi bir proje üzerinden çoklu kullanıcı çalışması olanağı sağladığı için süreçlerimiz daha hızlı ilerleyebiliyor.

  Yurt içi ve yurt dışı 755 mağazanın mimari projelerinin sürekli güncel tutulması ve tadilat gerektiren çalışmaların hızlı bir şekilde yapılması konusunda ARCHICAD’in bizlere sunmuş olduğu 3D çalışma ve raporlama özelliği ARCHICAD’i bizim için vazgeçilmez yapmaktadır.

  H. Alkan TUNAY
  Mimari Proje ve Tadilat Birim Yöneticisi - Lc Waikiki Mağazacılık
 • Ofis olarak ARCHICAD ile olan ilişkimiz eskiye dayanıyor. Henüz yaygınlaşmadığı 1995 yılında kullanmaya başladığımız ARCHICAD’i ağırlıklı olarak ön tasarım aşamalarında ve yarışma projelerimizde kullanıyorduk. Yine de son yıllara kadar ofis olarak ana çalışma platformumuz birkaç farklı program üzerinden işledi. Bu durum çalışma verimliliği ve ofis içi koordinasyondan başlayarak başka birçok konuda dezavantajlar doğuruyordu. Yaklaşık 2 yıl önce tek bir platforma geçme kararı aldık ve ARCHICAD’i merkeze yerleştirdik.

  Artık tasarımın en erken aşamalarından başlayıp uygulama sürecine kadar kesintisiz bir akış içinde ARCHICAD ile çalışıyoruz. Mimari tasarımın temel anlatımlarının özünde olan plan, kesit ve görünüşlerin aynı anda düşünülmesi ve geliştirilmesi son derece kolaylaştırılmış durumda. Kat süperpozeleri oldukça pratik. Sanal ortamda olmanıza karşın aynen bir bina inşa eder gibi düşünüyor olmak ve yapı bittiğinde karşılaşılabilecek sürprizli sonuçların  tasarım sürecinde görülerek düzeltilebilmesi büyük bir avantaj. Diğer bir önemli konu inşaat kültürünün özünde olan revizyon meselesinin büyük ölçüde bir yük olmaktan uzaklaşması. Bildiğimiz gibi tasarım donmuş bir süreç değil. Sadece proje aşamasında kalmayı, şantiye uygulama aşamasında bile değişen kullanıcı istek ve talepleri söz konusu. ARCHICAD platformunda üretilmiş tek bir ana dosya üzerinde, ilgili değişiklikleri yapmak ve bunu plan-kesit-görünüş uymunu bozmadan sonlandırabiliyor olmak çok önemli.

  ARCHICAD’in kendi bünyesi içinde sunduğu CineRender gibi görselleştime motorları da projenin anlık ve doğru bir şekilde üç boyutlu takdim edilebilmesini, güneş gölge analizleri gibi testleri yapmanızı sağlıyor. Post prodüksiyona fazla gerek kalmadan müşteri odaklı tatminkar sunumlar hazırlayabiliyorsunuz. Son olarak sayabileceğim çok önemli bir avantajı da Teamwork modunda çalışmanızı sağlaması. Yani aynı dosya üzerinde birden fazla mimar arkadaşımızın tasarım yapabilmesi. Aynı anda farklı katlarda çizim yapabilmek, çalışma ilerlerken bir yandan render almak gibi güzel olanaklar sunuyor. Kısacası ARCHICAD uzun yıllara sirayet eden birikimi ve mimarların geri beslemesi ile kendini geliştirmiş bir yazılım. Bu durum mimarlık yapmayı daha da keyifli hale getiriyor.

  Cem İLHAN
  Kurucu Ortak - TeCe Mimarlık
 • Büromuzda uzun yıllardan beri, 3.0 sürümü ile başlayarak ARCHICAD programını etkin olarak kullanıyoruz. Bu uzun dönem içinde yazılımın sürekli yenilenerek çok güçlü bir tasarım ve bilgi işleme yazılımı haline gelişini de doğrudan gözlemledik. Büromuzda tasarlanan farklı konulardaki projelerde ve özellikle havalimanı yapılarına kadar uzanan büyük ölçekli projelerimizde ARCHICAD kuvvetli bir tasarım aracı olarak tüm beklentilerimizi karşıladı. Hem tüm fikirlerimizi etkin olarak proje haline getirebildik, hem de görsel olarak çok etkili, yüksek estetik değerli paftalar yaratabildik.

  BIMSOFT’un devreye girmesi ile artık teknik destek anlamında da daha bilinçli ve özenli bir hizmet almaya başladık. Çok kapsamlı olan yazılımı daha etkin ve verimli kullanabilmemiz için etkin olarak bize destek vermeye başladılar. Biz de çağdaş BIM tasarım yaklaşımında BIMSOFT’u önemli bir çözüm ortağımız olarak değerlendiriyoruz.

  Mehmet Emin ÇAKIRKAYA
  Ortak, Y. Mimar - Tekeli Sisa Mimarlık Ortaklığı

MÜŞTERİLERİMİZ