Kurumsal 54

BIMSOFT HAKKINDA

BIMSOFT Yazılım Teknolojileri A.Ş, GRAPHISOFT Türkiye temsilcisi olarak hizmet vermektedir.

Yapı sektörünün bir standardı olma yolunda ilerleyen BIM’in (Yapı Bilgi Modellemesi) yaygınlaştırılmasını amaçlamaktadır. BIMSOFT, ARCHICAD yazılımını tanıtarak mimarlara BIM süreçlerini yönetme konusunda yardımcı olmakta, yazılımın eğitimini ve teknik desteğini vermektedir.

VİZYONUMUZ

Firmamızın ulusal / uluslararası pazarda etkinliğini ve verimliliğini arttırmak amacıyla kendi uzmanlık alanımızda kendi yöntemlerini sürekli geliştiren, sektörün öncülüğünü yapan, Türkiye’nin güvenilir ve saygın kuruluşu olmak.

MİSYONUMUZ

Türkiye’deki mimarlara, BIM süreçlerini anlatarak, tüm yapı yaşam döngüsünün model tabanlı ilerlemesini sağlayacak ARCHICAD yazılımı ile mimarlar için daha uygun bir çalışma ortamı sunmayı kendine misyon edinmiştir.

Kurumsal 55

GRAPHISOFT HAKKINDA

GRAPHISOFT, endüstri lideri olan, mimarlar için mimarlar tarafından tasarlanan BIM yazılımı ARCHICAD ürününün yaratıcısı olan firmadır. GRAPHISOFT, dünyanın ilk gerçek zamanlı BIM işbirliği ortamı olan BIMcloud, dünyanın ilk BIM entegreli “YEŞİL” tasarım çözümlerini sunan EcoDesigner STAR ve BIM görselleştirmesi için dünyada ilk mobil uygulama olan BIMx ile endüstriye liderlik etmektedir. GRAPHISOFT, 2007’den beri Nemetschek Grup’un bir parçası olarak çalışmalarına devam etmektedir.

ARCHICAD KULLANICI YORUMLARI

 • Özkan Hatip Mimarlık - Özkan Hatip 1
  Proje aşamasında maliyet, keşif ve yapı kütlesiyle ilgili analizleri etüd etmemizi sağlayarak proje süresini kısaltıyor ve tasarıma zaman bırakıyor. 4 farklı tecrübeli mimarin iş yükünü alıp 1 kişi olarak BIM Tabanlı Proje teslim etmemizi sağlayan, yeni dönemde BIM Tabanlı Projelerin vazgeçilmez programı, ARCHICAD.
  Özkan Hatip
  Özkan Hatip Mimarlık
 • Laloğlu İnşaat - Yusa Laloğlu 2
  ARCHICAD muadili tüm programları biliyorum, ancak ARCHICAD kullanmayı tercih ediyorum. Çünkü, ara yüzü oldukça basit, daha az zamanda daha çok üretebileceğiniz bir program. İstediğimiz herşeyi hızlıca tasarlayıp müşteriye sunabiliyoruz. ARCHICAD ‘in içerisindeki Cinerender sayesinde kaliteli render alabiliyoruz. Hem 2 boyut,hem de 3 boyuttaki pratik çözümleriyle kesinlikle bir mimarın başucu programı.
  Yusa Laloğlu
  Laloğlu İnşaat
 • Merdoğlu Mimarlık Mühendislik - Zeynep Beyza Gündüz 3
  Geleneksel bilgisayar destekli tasarım anlayışında Archicad model olarak ele alınacak birimi oluşturma, tasarım sürecinin temelini oluşturan parçaların toplanıp birbirine eklenmesi ve ilişkilendirilmesi açısından son derece kolaylık sağlar. Gelecek BIM sürecine geçişteki en önemli araç olan Archicad'in bizlere sunduğu pek çok faydanın yanı sıra tek bir çizimle plan, kesit, görünüş, model, metraj ve pafta oluşturarak bize hız kazandırır. Bu özelliği projede revizyon geldiği zaman tek bir değişiklikle bütün projeyi revize etmemiz sağlayarak diğer programların önüne geçerek farkını gösterir. Kazandırdığı zamanla kullanıcıların kar marjını artırarak Archicad yatırım maliyetini tolere edebilmektedir.
  Zeynep Beyza Gündüz
  Merdoğlu Mimarlık Mühendislik
 • Akademi Mimarlık - Murat Ünal 4
  ARCHICAD, tasarımlarımı oluştururken hayalimdekini sanal ortama aktarmama ve model üzerinden tasarımımı geliştirmeme yardımcı oluyor. Tasarımlarımı kısa zamanda oluşturabildiğim için zamanı verimli kullanmama yardımcı oluyor. Projelerimde bana zaman kazandırdığı için proje maliyetlerimizi düşürdü Karlılığımızı artırdı.
  Murat Ünal
  Akademi Mimarlık
 • Engin Küçük Mimarlık 5

  21. yüzyılda toplumdaki değişimler dünya üzerinde hemen her meslek dalını etkilemiş ve değişimleri beraberinde getirmiştir. Bu gelişim mimarlık camiasında da kendini göstermiştir. Mimari çizimlerde tasarım ve 3 boyut kavramı ile birlikte tüm mimari detayları aynı ekran üzerine aktaran programlar tasarım süreci, kalitesi ve hızına etki etmektedir.

  BIMSOFT; ileri teknolojisi ve yenilikçiliği ile dünya üzerinde teknik olarak en kolay öğrenilebilen ve pratik yapma imkanı sunan, Hayal edilene en hızlı şekilde ulaşılabilen ARCHICAD ile bizi buluşturarak mimarın tasarım hızına, karar mekanizmasına, tasarım kalitesine katkı sağlamaktadır. Müşterinin algısını ve beğenisini de değiştirmektedir.

  2005 yılında ARCHICAD programı ile başlayan maceramız her geçen gün üst seviyelerde devam etmekte olup, hem ofis içinde meslektaş ve iş arkadaşlarıma hem de bana heyecan vermeye devam etmektedir.

  Engin KÜÇÜK
  Engin Küçük Mimarlık
 • Onur DAYIOĞLU - Adnan Kazmaoğlu Mimarlık Araştırma Merkezi 6
  ARCHICAD programı yaklaşık 30 senedir ofisimiz için 3 boyutlu tasarımın önemli bir aracı olmuştur. Hem ara yüzü hem de yerine getirdiği işlevsel bütünlük ile sektörün diğer programlarından ayrıştığını düşündüğümüz ARCHICAD, bilgisayar destekli tasarımda, başka herhangi bir programa gerek kalmadan, dijital sunum ve mimari proje dokümantasyonlarının rafine bir şekilde oluşturulması anlamında, hedeflerimizi yerine getirmemizi sağlamaktadır. Disiplinler arası diyalogun ve dosya transferinin sorunsuz sağlandığı OPENBIM mantığını ön plana çıkaran ARCHICAD, aynı zamanda BIM mantığının her geçen gün sektörde yerini almaya başlaması noktasında da, programı kullanan ofislere, kolay anlaşılır ve öğrenilir arayüzü ve sistematik yapısı sayesinde, bu sürece hızlı bir geçiş vaad edebilecek nitelikler taşımaktadır. BIMSOFT ekibinin program kullanıcılarına sağladığı destek ve çözüm hizmeti ile beraber, ADNAN KAZMAOĞLU MİMARLIK ARAŞTIRMA MERKEZİ olarak, programın verdiği imkanları bu değişim sürecinde kullanmaktan memnuniyet duymaktayız.
  Onur DAYIOĞLU
  Proje Koordinatörü - Adnan Kazmaoğlu Mimarlık Araştırma Merkezi
 • H. Alkan Tunay - Lc Waikiki Mağazacılık 7

  Mağazacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz bu alanda yurt içinde ARCHICAD kullanan tek firma olmanın avantajlarını BIMSOFT ekibinin de desteğiyle en iyi şekilde kullanabilmektedir.

  ARCHICAD’i Mağazacılık alanında direk ürün yönetimi boyutuna taşıdığımız kullanım alanını BIMSOFT ekibiyle beraber geliştirmekte olduğumuz yeni proje ve projelerle geleceğin Mağazacılık Mimarisini yaratıyoruz.

  ARCHICAD’in 3D tasarımını en doğru ve uygulanabilir projeler yaratma aşamasında bize büyük kolaylık sağlamaktadır. ARCHICAD’in bizlere sunmuş olduğu BIMCLOUD bizim gibi bir proje üzerinden çoklu kullanıcı çalışması olanağı sağladığı için süreçlerimiz daha hızlı ilerleyebiliyor.

  Yurt içi ve yurt dışı 755 mağazanın mimari projelerinin sürekli güncel tutulması ve tadilat gerektiren çalışmaların hızlı bir şekilde yapılması konusunda ARCHICAD’in bizlere sunmuş olduğu 3D çalışma ve raporlama özelliği ARCHICAD’i bizim için vazgeçilmez yapmaktadır.

  H. Alkan TUNAY
  Mimari Proje ve Tadilat Birim Yöneticisi - Lc Waikiki Mağazacılık
 • Cem İlhan - TeCe Mimarlık 8

  Ofis olarak ARCHICAD ile olan ilişkimiz eskiye dayanıyor. Henüz yaygınlaşmadığı 1995 yılında kullanmaya başladığımız ARCHICAD’i ağırlıklı olarak ön tasarım aşamalarında ve yarışma projelerimizde kullanıyorduk. Yine de son yıllara kadar ofis olarak ana çalışma platformumuz birkaç farklı program üzerinden işledi. Bu durum çalışma verimliliği ve ofis içi koordinasyondan başlayarak başka birçok konuda dezavantajlar doğuruyordu. Yaklaşık 2 yıl önce tek bir platforma geçme kararı aldık ve ARCHICAD’i merkeze yerleştirdik.

  Artık tasarımın en erken aşamalarından başlayıp uygulama sürecine kadar kesintisiz bir akış içinde ARCHICAD ile çalışıyoruz. Mimari tasarımın temel anlatımlarının özünde olan plan, kesit ve görünüşlerin aynı anda düşünülmesi ve geliştirilmesi son derece kolaylaştırılmış durumda. Kat süperpozeleri oldukça pratik. Sanal ortamda olmanıza karşın aynen bir bina inşa eder gibi düşünüyor olmak ve yapı bittiğinde karşılaşılabilecek sürprizli sonuçların  tasarım sürecinde görülerek düzeltilebilmesi büyük bir avantaj. Diğer bir önemli konu inşaat kültürünün özünde olan revizyon meselesinin büyük ölçüde bir yük olmaktan uzaklaşması. Bildiğimiz gibi tasarım donmuş bir süreç değil. Sadece proje aşamasında kalmayı, şantiye uygulama aşamasında bile değişen kullanıcı istek ve talepleri söz konusu. ARCHICAD platformunda üretilmiş tek bir ana dosya üzerinde, ilgili değişiklikleri yapmak ve bunu plan-kesit-görünüş uymunu bozmadan sonlandırabiliyor olmak çok önemli.

  ARCHICAD’in kendi bünyesi içinde sunduğu CineRender gibi görselleştime motorları da projenin anlık ve doğru bir şekilde üç boyutlu takdim edilebilmesini, güneş gölge analizleri gibi testleri yapmanızı sağlıyor. Post prodüksiyona fazla gerek kalmadan müşteri odaklı tatminkar sunumlar hazırlayabiliyorsunuz. Son olarak sayabileceğim çok önemli bir avantajı da Teamwork modunda çalışmanızı sağlaması. Yani aynı dosya üzerinde birden fazla mimar arkadaşımızın tasarım yapabilmesi. Aynı anda farklı katlarda çizim yapabilmek, çalışma ilerlerken bir yandan render almak gibi güzel olanaklar sunuyor. Kısacası ARCHICAD uzun yıllara sirayet eden birikimi ve mimarların geri beslemesi ile kendini geliştirmiş bir yazılım. Bu durum mimarlık yapmayı daha da keyifli hale getiriyor.

  Cem İLHAN
  Kurucu Ortak - TeCe Mimarlık
 • Tekeli Sisa Mimarlık Ortaklığı 9

  Büromuzda uzun yıllardan beri, 3.0 sürümü ile başlayarak ARCHICAD programını etkin olarak kullanıyoruz. Bu uzun dönem içinde yazılımın sürekli yenilenerek çok güçlü bir tasarım ve bilgi işleme yazılımı haline gelişini de doğrudan gözlemledik. Büromuzda tasarlanan farklı konulardaki projelerde ve özellikle havalimanı yapılarına kadar uzanan büyük ölçekli projelerimizde ARCHICAD kuvvetli bir tasarım aracı olarak tüm beklentilerimizi karşıladı. Hem tüm fikirlerimizi etkin olarak proje haline getirebildik, hem de görsel olarak çok etkili, yüksek estetik değerli paftalar yaratabildik.

  BIMSOFT’un devreye girmesi ile artık teknik destek anlamında da daha bilinçli ve özenli bir hizmet almaya başladık. Çok kapsamlı olan yazılımı daha etkin ve verimli kullanabilmemiz için etkin olarak bize destek vermeye başladılar. Biz de çağdaş BIM tasarım yaklaşımında BIMSOFT’u önemli bir çözüm ortağımız olarak değerlendiriyoruz.

  Mehmet Emin ÇAKIRKAYA
  Ortak, Y. Mimar - Tekeli Sisa Mimarlık Ortaklığı

ARCHICAD TÜRKİYE KULLANICILARI

 • Tekeli Sisa Mimarlık Ortaklığı 10
 • Tabanlıoğlu Mimarlık 11
 • Adnan Kazmaoğlu Mimarlık Araştırma Merkezi 12
 • LC Waikiki 13
 • Zirve Mimarlık 14
 • Vizzion Architects 15
 • TeCe Mimarlık 16
 • Kiptaş 17
 • Yağcıoğlu Mimarlık 18
 • Özkan Hatip Mimarlık Atölyesi 19
 • Epig Mimarlık 20
 • Dayı Mimarlık 21
 • Hatırlı Mimarlık 22
 • Erbuğ Mimarlık 23
 • Promet Proje 24
 • Engin Küçük Mimarlık 25
 • Demay Mimarlık 26
 • MediaMarkt 27
 • Kiğılı 28
 • Bursa Büyükşehir Belediyesi 29
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi 30
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 31
 • Vero Concept Mimarlık 32
 • İSKİ 33
 • NKY Mimarlık & Mühendislik 34
 • Liljewall arkitekter 35
 • kleihues+kleihues 36
 • Bond Bryan 37
 • Kajima Corporation 38
 • Aidea 39
 • Orcutt | Winslow 40
 • Fender Katsalidis 41
 • P&T Architects & Engineers Limited 42
 • Nikken Sekkei LTD 43
 • Bjarke Ingels Group: BIG 44
 • Aedas Architects 45
 • Woods Bagot Architecture 46
 • HDR Rice Daubney 47
 • WCWP International Limited 48
 • Cottee Parker Architects 49
 • China Academy of Building Research 50
 • Arketipo Design 51
 • ETM Mimarlık 52
 • SFMM Architects 53