MEP Çözümleri

Son teknolojik gelişmeler sayesinde, bina tasarım ve geliştirme alanındaki profesyoneller giderek entegre mimari ve mühendislik (Mekanik, Elektrik ve Tesisat) iş akışlarına daha fazla güvenmektedir. IFC standardını ortak bir dil olarak kullanan mimarlar ve HVAC mühendisleri diğer disiplinlerin çalışmalarını referans olarak kullanarak projelerini paylaşabilir ve koordine edebilirler.

Birlikte Çalışabilirlik Eklentileri (IFC, Revit Connections)

OPEN BIM MEP Workflows 1

Uygulamada OPEN BIM

Bu film, ARCHICAD’ın IFC ve BCF (BIM İşbirliği Biçimi) dahil olmak üzere OPEN BIM araçlarının temel kavramlarını ve becerilerini sunan bir eğitim videosudur.

OPEN BIM MEP Workflows 2

DDS-CAD

DDS-CAD MEP, binalar için elektrik, HVAC ve sıhhi tesisat sistemlerinin tasarımı ve dokümantasyonu için gelişmiş bir BIM aracıdır. Bu tek başına bir sistemdir; DDS-CAD MEP ile kendi başınıza çalışabilir, doğrudan yazılımda bina modelleri oluşturabilir veya 2B kat planları veya mimar veya bina tasarımcısından gelen 3 boyutlu modellerle çalışabilirsiniz. Yazılım, DWG veya DXF formatında 2B kat planı export seçeneğini destekler ve ayrıca BuildingSMART / IFC verilerinin ithalatı ve ihracatı için onaylanmıştır.

Daha Fazla Bilgi Alın

OPEN BIM MEP Workflows 3

CADmep +

CADmep + (alias CADduct / CADmech), AutoCAD içerisinde onaylanmış bir uygulama olarak yüklenir. CADmep +, önde gelen üreticilerin ürünlerine dayanan HVAC, mekanik, halk sağlığı donanımı ve ekipman kütüphaneleri içerir. Ayrıca elektriksel muhafaza ve yapısal çelik kütüphaneleri de bulunmaktadır. CADmep+, büyük inşaat projelerinde kanıtlanmış bir sicile sahiptir ve tasarımdan şantiye ve tesis yönetimine kadar tüm disiplinler tarafından kullanılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi Alın

OPEN BIM MEP Workflows 4

MagiCAD

MagiCAD, Havalandırma, Isıtma ve Borulama, Sprinkler, Elektrik, Devre Tasarımcısı, Konfor ve Enerji, Nesne Etkinleştirici dahil olmak üzere mevcut AutoCAD tabanlı ürünlerle tamamen uyumlu olan birkaç modül içerir. MagiCAD, 10 yılı aşkın bir süredir, son kullanıcıların, danışmanların, yüklenicilerin ve inşaat hizmetlerinde diğer uzmanların yakın işbirliği içinde geliştirilmiştir.

Daha Fazla Bilgi Alın

OPEN BIM MEP Workflows 5

DESIGN master

Tasarım Master, MEP mühendisinin perspektifinden bina tasarımı yaklaşıyor. Yazılım hesaplamaları, kod gereksinimlerini ve tasarım hızını vurgular. HVAC, Elektrik ve Sıhhi Tesisat Yazılımı, doğrudan AutoCAD içinde çalışan eksiksiz çizim ve hesaplama yazılımı programlarıdır.

Daha Fazla Bilgi Alın

OPEN BIM MEP Workflows 6

Autodesk Revit MEP

Autodesk® Revit® MEP yazılımı, mekanik, elektrik ve tesisat (MEP) mühendisleri için bina bilgi modelleme (BIM) çözümüdür. Revit MEP, bina sistemleri tasarımı ve analizi için amaca yönelik araçlar sunar. Revit MEP’deki parametrik değişim yönetimi teknolojisi ile, modifikasyonları modele daha tutarlı bir şekilde koordine edebilirsiniz. Dahili analiz yetenekleri ve ortak uygulamalarla birlikte çalışabilirlik, maliyet etkin ve çevreye duyarlı tasarımlar için daha iyi karar vermeyi sağlayan, sürdürülebilir inşaat desteği sunar.

Autodesk Revit için Ücretsiz ARCHICAD Bağlantı Eklentisini İndirin

OPEN BIM MEP Workflows 7

AutoCAD MEP

AutoCAD® MEP yazılımı, mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat (MEP) tasarımcıları ve taslakları için AutoCAD® yazılımının sürümüdür. AutoCAD MEP, daha doğru yapı belgelerinin daha hızlı oluşturulmasına yardımcı olmak için rutin çizim görevlerini otomatik hale getirir. Yazılımın güvenilir, yaygın olarak kullanılan DWG ™ dosya formatı kullanılarak mimarlar, yapısal mühendisler ve yüklenicilerle paylaşılması, iş birliği yapılması ve koordine edilmesi daha kolaydır.

OPEN BIM MEP Workflows 8

Plancal Nova

Plancal Nova birleşik bir sistemde entegre CAD / BIM ve mühendislik hesaplaması sunar; Yazılım, özellikle hizmet firmaları oluşturmak için geliştirilmiştir ve sonuç olarak işlevsel olarak ilerlemiştir. Çözüm, ısıtma, havalandırma, klima, elektrik ve halk sağlığı ticaretinde sistem mühendisliğini desteklemektedir. Tasarımın entegre hesaplarla birleştirilmesi, tasarım verimliliğini %30’un üzerinde artırır. Plancal’ın modüler yapısı, bireysel gereksinimler için optimum bir yazılım çözümünün oluşturulmasını sağlar.

Daha Fazla Bilgi Alın

OPEN BIM MEP Workflows 9

CADS Planlayıcısı

CADS Planner Electric, Finlandiya’da elektrik ve otomasyon tasarımında en çok kullanılan yazılımdır. Elektrik ve otomasyon alanında farklı tasarım ve belgeleme ihtiyaçları için yaygın olarak uygulanabilir: elektrik tesisatı, endüstriyel elektrik ve otomasyon, merkezlerin yerleşim tasarımı ve dağıtım ağlarının tasarımı. Elektrik tesisatı yapımında, CADS Planner Electric, BIM’den nihai sözleşme belgelerine kadar tüm ihtiyaçları karşılar. CADS Planner Electric tarafından alınan uluslararası IFC 2×3 sertifikası, kalite için bir garanti olarak hizmet vermektedir.

Daha Fazla Bilgi Alın