banner-open_bim

OPEN BIM; binaların tasarım, inşa ve işletimleri için açık standartlar ve iş akışlarını esas alan evrensel bir yaklaşımdır. OPEN BIM, birçok önde gelen yazılım tedarikçisinin buildingSMART Veri Modeli kullanarak oluşturduğu bir girişimdir.


OPEN BIM Programı

OPEN BIM Programı, GRAPHISOFT®,Tekla® ve diğerleri tarafından, AEC sektörünün tamamında OPEN BIM konseptinin global koordineli tanıtımını desteklemek ve yardım etmek için başlatılan bir pazarlama kampanyasıdır.OPEN BIM Onay Belgesi AEC yazılım tedarikçilerine, diğer OPEN BIM çözümleriyle sorunsuzca çalışması için veri bağlantılarını geliştirme, test etme ve doğruluğunu belirlemede yardımcı olan bir teknik onay sistemidir.

Neden Önemli?

  1. OPEN BIM; proje üyelerine, kullandıkları yazılım aracı ne olursa olsun katılmalarına izin vererek, şeffaf, herkese açık iş akışını destekler.
  2. OPEN BIM; endüstrinin ve devletin şeffaf ticari sözleşme, uygun hizmet değerlendirmesi ve garantili veri kalitesi ile projeleri temin etmesine olanak sağlayarak yaygın olarak başvurulan süreçler için ortak bir dil oluşturur.
  3. Küçük ve büyük yazılım tedarikçileri, sistemden bağımsız olarak ‘türünün en iyisi’ çözümler için katılabilir ve rekabet edebilirler.

OPEN BIM Partnerleri

OPEN BIM, AEC endüstrisinin tüm üyelerine disiplinler arası iş birliği için modern bir yaklaşım sunmaktadır.

GRAPHISOFT®, Tekla® ve birliğin diğer üyeleri AEC endüstrisinde OPEN BIM’i tanıtmak için bir program başlattı. OPEN BIM topluluğu gün geçtikçe büyüyor. OPEN BIM’in önemli partnerlerinin bir listesini bulabilirsiniz. Tüm bunlardan yararlanmak için, bugün OPEN BIM’e katılın!