Archicad 24 Yenilikleri

Building Together

Archicad 24 mimar ve mühendisleri, paylaşımlı bir BIMcloud ortamında bir araya getirir — gelişmiş işbirliği ve iletişim iş akışları ile — entegre tasarım sürecinde bir arada çalışmalarına olanak tanır. Kesintisiz ve şeffaf bilgi akışı, takım üyeleri arasındaki güveni arttırırken, modellerin gereksiz çoklanmasını engeller ve mimar ve mühendislerin birlikte yaptıkları çalışmalardaki iş yükünü azaltır.

Tasarlayın

Bir Takım olarak çalışın!

İstediğinizi modelleyin. Her şeyi modelleyin.

Archicad 24’ün kuvvetli araç seti ile, tüm yapının BIM modelini oluşturun. Yapısal ve mimari modeli etkin ve paylaşımcı bir çalışma ortamı oluşturacak şekilde paylaşımlı bir tasarım merkezinde entegre edin. Archicad araçları, bu versiyonla birlikte Strüktürel Analitik Modeli de barındırmaktadır.

Program içerisindeki MEP modelleme araçları

Programla gelen MEP tasarım araçları, Archicad 24’ün entegre tasarım yaklaşımını daha da genişletmektedir. Bu versiyon ile birlikte, MEP Modelleme araçları, programın bir parçası halini almıştır. Mimari model içerisinden akıllı MEP ekipmanlarına erişebilirsiniz. Federe bir yönteme gerek duymaksızın, MEP sistemlerini BIM modelinize doğru şekilde entegre edebilirsiniz.

Tasarımlarınızı oluşturun ve paylaşın

Tüm fikir ve tasarım alternatiflerinizi keşfedin, her taşın altına bakın. Fikirleri modelleyin ve ekibinizle paylaşın. Kabul görmesiyle birlikte, hepsi projenin eş zamanlı parçaları olurlar.

Kolaylaştırılan obje oluşturma özellikleri

GDL programlama dili kullanmaya gerek kalmadan, kendi objelerinizi yeni, nod bazlı görsel PARAM-O aracını kullanarak oluşturun. İç mekan objelerinden kentsel donatılara kadar objeleri, parametrik yeteneklere sahip olabilecek şekilde oluşturun. Parametrik BIM elemanlarını kolayca oluşturun — olanaklar sınırsız!

PARAM-O İndir

Gözlerinizi daha az yorun

Düşük ışıklı ortamlarda çalışırken oluşabilen göz yorgunluğunu macOS üzerinde çalışırken Koyu Moda geçerek bertaraf edin. Düşük ışıklı ortamlarda çalışırken göz sağlığınızı korumak için Archicad, tamamen ve dikkatle yeniden tasarlanan ikonları ve arayüz renkleri ile, görünümünü uygun şekilde uyarlayacaktır.

Analiz Edin

Daha iyi yapılar tasarlayın

Daha iyi yapılar inşa edin

Archicad 24 mimar ve mühendisleri, BIM modeli içerisinde entegre bir yapısal analitik model ile bir araya getiriyor. Mimar ve mühendisler senkronize çalışma ile, zaman tasarrufunu, bir model stratejisi ve çift yönlü iş akışı ile sağlıyorlar.

Program içinde bulunan fiziksel ve analitik model kontrolü

Size sahada da zaman ve paradan tasarruf sağlayan, Archicad 24 ve analiz programının arasında çift yönlü iş akışı sağlayan, ve programın içerisinde bulunan fiziksel ve analitik model kontrolü özellikleri ile, modelinizin doğruluğu ve güvenilirliğini garanti altına alın.

Paylaşılan tek model

OPEN BIM standartlarını sağlamak için paylaşılan model ve tasarım ortamını baz alan, mimar ve mühendisler arasındaki etkin proje yönetimi sayesinde, zamandan tasarruf edin, hatalardan kaçının, ve veri kaybı riskini minimuma indirin. Düzenlenmiş veri yönetimi süreçleri ile desteklenen çözümlerle, takım performansını arttırın ve daha iyi yapılar tasarlayın.

İşbirliği yapın

Kolay ve zahmetsiz iletişim

Güncel kalın

Akıllı revizyon gözlemleme ve gerçek zamanlı bilgilendirmeler ile, model ve revizyonlardaki değişimleri belirleyin ve görselleştirin.

Kolay revizyon yönetimi

Her projede var olan birden fazla paydaş ile, devam eden tasarım revizyonlarının takip edilmesi, anlaşılması ve uyarlanması, kayda değer önemde bir görevdir. Archicad Model Karşılaştırma özelliğine sahiptir. İki 3D model veya versiyonlarını mukayese edin ve aralarındaki farklılıkları görselleştirerek filitreleyin. Revizyonları takip edin ve en olası tasarıma erişmek için alternatifleri değerlendirin.

Takip edin ve değiştirin

BIM model revizyonları ile ilgili net organizasyon ve gerçek zamanlı bilgilendirmeler sayesinde, sorunları daha hızlı çözün ve çözümsüz sorunları sahaya taşıma riskini azaltın. Endüstri standardı sorun yönetimi çözümleri ile uyumlu olacak şekilde, üçüncü partilerden çözümlerle entegrasyonu gerçekleştirin.

Daima senkron

Hızlı ve basit kullanımlı yayınlama iş akışımız ve BIMcloud sayesinde, model içeriğini, ekip paydaşlarının bulundukları konumdan bağımsız olarak kolayca yükleyin ve güncelleyin. Projedeki herkesin güncel durumda olduğunun güveniyle, zaman kazanın, hataları bertaraf edin ve çalışma ortamını daima güncel verilerle oluşturun. Paylaşılan modele gerçek zamanlı erişim, tüm proje ekibinin, her zaman senkron çalıştığını garanti altına alır.

Revit ile doğrudan veri alışverişi

Revit ile doğrudan veri alışverişi yapın. Koordinasyon ve referans olarak kullanma amaçları ile, Revit (RVT) dosyalarını, geometri ve parametreleri ile birlikte (değiştirilemez içerik) alın ve gönderin. Hotlink veya Yayınlama fonksiyonlarını kullanarak, RVT dosyalarınıza yerelden veya BIMcloud üzerinden erişin.

Basitleştirilmiş proje teslimi

Yeniden düzenlenen teslim süreçleri sayesinde, projeleri Archicad’den doğrudan çevrim içi konumlara aktarın. Proje teslim paftalarının yayınlanması işleminin tamamlanması için ekrana yapışıp kalmaya, veya elle yapılacak ek yükleme işlemlerine gerek yok. Archicad hepsini sizin adınıza otomatik olarak yapar.

Aconex gibi endüstri lideri CDE çözümlerine buildingSMART-tanımlı “açık” protokollerle bağlanın.

Dokümanları oluşturun

Kağıt işine değil, tasarımınıza odaklanın

İş akışlarınıza otomasyon katın

Python gibi üst-seviye yazılım dilleri kullanarak, Archicad içerisinde otomasyon skriptleri ve komut dizileri yazın. Genel eleman özellik bilgisi, liste bilgisi gibi unsurlara erişin ve gerek duyarsanız bunların ve diğer Archicad elemanlarının sınıflandırma bilgilerini revize edin.

Python hakkında daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi içeren veri alışverişi

Model paylaşım ortamının dışındaki paydaşlarla veri alışverişini daha fazla bilgi içeren ve etkin bir şekilde gerçekleştirin: BIM modelinden yüksek kalitede bilgi çekebilmeniz için seçenek seti özellikleri de Excel’e aktarılabilmektedir.

Görselleştirin

Yeni ve güncellenen yüzey malzemeleri

Fotoğraf mı, render mı? Ek Yüzey Kataloğundaki* yeni ve güncellenen yüzeyleri kullanarak, üst kalitede görselleri hızla ve kolayca elde edin. Yeni duvar kağıtları ve gerçekçi metal yüzeyler de dahil olacak şekilde 500+ yüzey malzemesi, göz alıcı görseller oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

İç mekanlarınıza hayat verin

2D ve 3D görünümlerinize daha güncel görünüm ve hissiyat için zenginlik katın. Geliştirilen tasarım iş akışı sayesinde sahnelerinizi güncellenen kütüphanedeki tamamen yeni objeler ile döşeyin.

Hiç bir proje çok büyük değildir

Tamamen yenilenen BIMx 3D motoru sayesinde, herhangi bir boyuttaki projeyi, mobil cihazınızda sunun. BIMx masaüstü, deneyimini de kullanın!

Göz alıcı, gerçek zamanlı render’lar

BIM projelerinizde çalışırken, Archicad-Twinmotion Doğrudan Bağlantısı ile tasarım kararlarını alırken ve müşterilerinizle görüşürken, süreçleri kolaylaştırın. Twinmotion 2020 Archicad 24 kullanıcıları* için ücretsizdir!

*Sadece geçerli servis anlaşması olan kullanıcılar içindir. Lütfen koşullar için bizlerle temasa geçiniz.

En güncel versiyonu indirin

Archicad tüm dijital dağıtım gereksinimleri ile uyumlu, kolay kullanılan bir tasarım ortamı sunan, hassas yapı bilgisi oluşturulması ve yönetimine olanak sağlayan, yazılım bağımsız işbirliği için uygun, çizim dokümanlarını otomatik olarak üretebilen, profesyonel bir yapı bilgi modellemesi yazılımıdır.

Archicad’i İndirin

Archicad 24 Yenilikleri 1

Archicad’i Ücretsiz Deneyin

İçerik paketleri, eklentiler, kütüphaneler ve Archicad’in içerisinde olan pek çok unsuru deneyin!

Archicad’i Deneyin