Neden ARCHICAD?


Artık BIM’e geçmenin vakti geldi ama hangi yazılım ile ilerleyeceğiniz konusunda emin olamıyor musunuz? Peki o zaman, sizler için “NEDEN ARCHICAD?” sorusunu hızlıca cevaplayalım.

Kullanım Kolaylığı ve Sezgisellik

Neden ARCHICAD? 1

ARCHICAD Mimarlar Tarafından, Mimarlar İçin Tasarlanmış Bir Yazılımdır.

Yazılımın yapısı, mimari tasarım uygulamalarının tüm iş akışını yansıtır ve kapsar. Modelleme araçları, tasarım sürecinde hızlı, kesintisiz ve sezgisel bir çalışma sağlar. Binanızı perspektif görünümde kolayca 3D olarak modelleyebilirsiniz.

Grafiksel Kullanıcı Arayüzü Sezgisel, Etkileşimli, Öğrenmesi Hızlı ve Çalışmak İçin Eğlencelidir.

Binanızı perspektif görünümde kolayca 3D olarak modelleyebilirsiniz. En uygun araçlar, düzenleme ve giriş seçenekleri her zaman elinizin altındadır. Akıllı imleç, sihirli değnek, kılavuzlar ve yardımcı palet gibi sayısız ekran girişi sizin için yardımcı ve hızlı çalışma sağlar.

Neden ARCHICAD? 2

Verimlilik

Otomatik Dökümantasyon.

Yayıncı, doküman setlerini, organize eder, otomatik hale getirir ve basitleştirir.

Elemanların Otomatik Bağlantıları.

Yapı elemanları, mimar tarafından kontrol edilen Yapı Malzemelerinin Kesişim Önceliğine göre kesişme noktalarında otomatik olarak bağlanır. Köşeleri manuel olarak ayarlamanıza gerek yok.

Akıllı Elemanların Bütünleşik Kütüphaneleri.

ARCHICAD, tasarımınıza yerleştirilmeye hazır, ulusal standartlara göre yerelleştirilmiş 3000’in üzerinde bina elemanı sunar.

Neden ARCHICAD? 3

Açık İş Birliği ve Bilgi Yönetimi

Neden ARCHICAD? 4

ARCHICAD’in IFC tabanlı açık tasarım iş akışı, mimarların yapısal ve MEP mühendisleri veya İnşaat Sektörünün diğer paydaşları ile sorunsuz bir şekilde iş birliği yapmalarını sağlar. ARCHICAD uluslararası olarak en kapsamlı IFC ithalat ve ihracatını sağlayan BIM çözümü olarak tanınmaktadır.

ARCHICAD, etkileşimli programlar, metraj listeleri, özellik yönetimi, global sınıflandırma standartlarının uygulanması, çakışma algılama tespiti, önizleme yönetimi ve enerji performans analizi yoluyla hatasız bilgi yönetimi ve model tabanlı tasarım analizi ve koordinasyonu sağlar.

ARCHICAD çeşitli dosya formatlarını okur ve yazar: nokta bulutu, raster ve vektör tabanlı çizimler, görüntüler ve model tabanlı, 3B dosya formatları gibi.

Profesyonel Mesleki Sunum

BIMx: Modelinize Serbest Erişim

BIMx, BIM projelerini herkes için erişilebilir kılar. BIMx Mobil Uygulaması ile herhangi bir BIM projesini mobil cihazınızda (Android ve iOS’de) sunabilir veya görüntüleyebilirsiniz. Bunun için modeli indirip ve uygulamada açmanız yeterli olacaktır. BIMx Web Görüntüleyici, mobil uygulamayı indirmek ve kurmak zorunda kalmadan herhangi bir BIM projesinin bir web tarayıcısında görüntülenmesini sağlar.

Neden ARCHICAD? 5
Neden ARCHICAD? 6

Dahili Render Motoru: CineRender

CineRender (Maxon tarafından geliştirilmiştir), profesyonel, foto-gerçekçi render oluşturulmasını sağlar. CineRender ayrıca önceden belirlenmiş “Beyaz Model” işleme sahnelerini de içerir. Siyah Beyaz Modeller, mimar tarafından sevilen ve sıklıkla kullanılan karton veya kilden yapılmış fiziksel 3B modellere benzer.

ARCHICAD ayrıca profesyonel animasyonlar oluşturmak için Cinema4D, Artlantis, Twinmotion ve 3ds Max‘a doğrudan dışa aktarım sunuyor.

ARCHICAD-Twinmotion Entegrasyonu

ARCHICAD 23’ten itibaren, Twinmotion (Epic Games tarafından geliştirilmiştir) dinamik canlı bağlantısıyla ARCHICAD’e entegre edilmiştir, böylece mimarlar en yeni gerçek zamanlı görselleştirme teknolojisinden faydalanabilir. Twinmotion, son derece gelişmiş Unreal Engine’i temel alır.

Neden ARCHICAD? 7

Takım Çalışması

BIMcloud, mimarlar arasında hızlı ve güvenli gerçek zamanlı ekip çalışması sağlar. Teknolojimiz, projenin ilk paylaşımından sonra yalnızca yapılan değişikliklerin aktarılmasını yapılmasını sağlar; bu, ağ trafiğinin hızlı ve verimli ekip çalışması sağlamak için önemli ölçüde azaltıldığı anlamına gelir.

Neden ARCHICAD? 8

Algoritmik Tasarım

Neden ARCHICAD? 9

ARCHICAD-Rhino-Grasshopper araç seti canlı, çift yönlü bir bağlantı sunar ve mimarların serbest biçimli, algoritmik tasarım geometrileriyle çalışmalarını ve bunları tam teşekküllü BIM elemanlarına doğru bir şekilde dönüştürmelerini sağlar.

Kullanılabilirlik

ARCHICAD, tam 27 dilde mevcuttur.

Bunlar sadece arayüz çevirileri değil aynı zamanda önceden ayarlanmış eleman favorileri, dokümantasyon setleri, açıklama varsayılanları vb. Şablonlar yerel standartlara ve gereksinimlere uyacak şekilde uyarlanmıştır.

Neden ARCHICAD? 10
Neden ARCHICAD? 11

ARCHICAD hem macOS hem de Windows’ta çalışır.

1984 yılında macOS’ta kullanıma sunulan ve daha sonra 1993’te macOS’tan sonra Windows’u kapsayarak ARCHICAD her iki büyük platform için geliştirilmiştir.

Bizim için Değerlisiniz!

ARCHICAD’i öğrenme yolunda yanınızdayız.

BIM’deki 35 yılı aşkın deneyim ve bilgimizi paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. GRAPHISOFT ve Türkiye distribütörü BİMSOFT tarafından farklı seviyelerde bilgi için yaratılmış birçok ücretsiz öğrenme kaynağı vardır.

Neden ARCHICAD? 12
Neden ARCHICAD? 13

Kullanıcılarımızı dinliyoruz.

GRAPHISOFT, tüm dünyadaki distribütör kanalı üzerinden teknik destek sağlamaktadır. Türkiye Distribütörü BİMSOFT kanalı ile her zaman yardım etmeye istekli teknik destek uzmanı bir MİMAR ile konuşabilirsiniz. ARCHICAD’i İndirip Deneyin

in
Bunu yararlı buldun mu??