ARCHICAD Nedir?


ARCHICAD, Mimari-Mühendislik-İnşaat endüstrisinde çalışan mimarları konsept aşamasından inşaat aşamasına kadar destekleyen bir mimari çizim programı – BIM yazılımıdır.

ARCHICAD, Graphisoft tarafından mimarlar için geliştirilen bir BIM yazılımıdır. Windows ve macOS platformlarında aralarında hiçbir fark olmaksızın çalışmaktadır.

ARCHICAD’in her yıl yeni bir versiyonu yayınlanır. En son versiyonu ise ARCHICAD 23’tür. ARCHICAD’i yüklemek için graphisoft.com/downloads sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bir lisans alımı yapmadan “demo” veya “deneme” modunda da deneyebilirsiniz.

ARCHICAD ve BIM ile ilgili hızlı bir sunum için videomuzu izlemeniz yeterli olacaktır.

ARCHICAD Versiyonları

ARCHICAD ikonları AC14 versiyonundan itibaren aynı olup versiyonlarına göre renkleri değişmektedir.

ARCHICAD Nedir? 1

Her ARCHICAD versiyonu kendisiyle çizilmiş olan bir proje ile yayına çıkar. Ki bu projenin görselleri ARCHICAD açılış ekranında gözükürken dağıtıma çıktığı kutuların kapaklarında da yer alır.

ARCHICAD Yereldir

ARCHICAD Nedir? 16

ARCHICAD 27 farklı dil versiyonuna sahiptir.

Bu versiyonlar çevirileri sadece kullanılan dil bazında değildir. Her versiyon kullanılacağı bölgenin kendine has mimari standartlarına uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.

ARCHICAD Gelişmiş BIM İş Akışları Sunar

ARCHICAD, bağımsız olarak kullanılabildiği gibi verimli ve zevkli bir çalışma ortamı için GRAPHISOFT ekosistemindeki BIMcloud ve BIMx gibi çözümlerle de entegre edilerek kullanılabilir. Ayrıca inşaat sektöründeki diğer proje paydaşlarıyla OPEN BIM iş akışı ile sorunsuz bir iş birliği ortamı sağlar.

ARCHICAD Nedir? 17

ARCHICAD’i Öğrenmek Ücretsizdir

120+

Ücretsiz Türkçe Eğitim Filmi

15

Türkçe Webinar

50+

Türkçe Destek İçeriği

Eğer ARCHICAD kullanmayı düşünüyorsanız ve nereden başlamanız gerektiğini öğrenmek isterseniz Ücretsiz Eğitim Setimiz ile başlayabilirsiniz.

in Tags: ARCHICAD
Bunu yararlı buldun mu??