ARCHICAD Lisans Tipleri


ARCHICAD Lisans Çeşitleri

Ticari Lisans

Ticari lisanslar, Wibukey veya Codemeter lisans anahtarları aracılığıyla kullanılan ücretli versiyonlardır. Ticari lisanslardaki uyumluluklarla ilgili bilgi için Protection Key sayfasını ziyaret edin.

GRAPHISOFT ürünlerini satın alma veya ülkenize özel bilgilendirmeler için, GRAPHISOFT Türkiye Temsilciniz BIMSOFT ile görüşebilirsiniz.

Ticari Lisans Çeşitleri

Tam Sürüm Lisans

Tam sürüm lisansınız ile GRAPHISOFT ürününüzü, özelliklerinde herhangi bir kısıtlama olmadan sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz. Tam sürüm lisansınız ile ürününüzün eski versiyonlarını da kullanabilirsiniz (teknik kısıtlamalarla ilgili detaylı bilgi için Protection Key sayfasını ziyaret edebilirsiniz).

Kiralık Lisans

Kiralama seçeneği ile, belirli zaman aralıkları için lisans satın alabilirsiniz (1, 3, 6 aylık). Ücretlendirmesini yaptığınız süre boyunca, ArchiCAD’i hiçbir kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz. Kullanım süreniz, kiralık lisansınızı satın aldığınız tarih itibari ile değil, kiralık lisansınız ile ArchiCAD’inizi ilk açtığınızda başlar. ArchiCAD’i başlatmanızla birlikte lisansınızı kullanabileceğiniz gün sayısını gösteren bir pencere karşınıza çıkacaktır. Bu bilgiye Yardım Menüsü/Lisans Bilgisi bölümünden de ulaşabilirsiniz.

Demo Modu

ArchiCAD lisans anahtarınıza ulaşamıyorsa veya ağ üzerindeki kullanımlarda maksimum kullanıcı sayısı aşıldıysa ArchiCAD Demo modunda çalışacaktır. Kayıt, Kopyalama ve Takım Çalışması özellikleri engellenmiştir, ancak Yazdırma özelliğini kullanabilirsiniz.

Eğitim (EDU) Lisansı

Eğitim versiyonu, ArchiCAD’in tüm özelliklerini kapsayan, seri numaranız ile kullanabileceğiniz versiyondur.

Kayıtlandırma işleminin ilk aşamasında, size geçici bir seri numarası ve indirme linki verilir. Bu aşamadaki ilk işlem otomatik olarak gerçekleşir, bu sayede kayıtlandırma işleminiz tamamlandığı an seri numarası ve linkinize ulaşabilirsiniz. Bu geçici seri numarası, size 30 günlük kullanım imkanı verir.

Kayıtlandırma işleminizden sonra, ülkenizin Graphisoft Temsilcisi BIMSOFT tarafından bilgileriniz kontrol edilecek ve 1 yıllık seri numarası için onay aşamasına geçeceksiniz. 1 yıllık lisansınızın süresi dolduğunda ücretsiz olarak yenilemenizi yapabilirsiniz.

 • Dosya Formatı ve Uyumluluk: Eğitim versiyonu ve ticari versiyon projeleri aynı dosya formatına (.PLN) sahiptirler. Ancak EDU dosyaları, ekranın sağ üst köşesinde görebileceğiniz kalıcı logoya sahiptir. Yazıcıdan aldığınız tüm belgelerde, bu logo görünecektir. EDU proje dosyalarınızı ArchiCAD’in ticari versiyonu ile açabilirsiniz, ancak ArchiCAD EDU moduna geçecek ve ekranın şağ üst köşesinde logo görünecektir. Ticari proje dosyaları ArchiCAD’in EDU versiyonunda açılabilir. Bu durumda, logo eklenecek ve daha sonra proje dosyanızdan kaldırılamayacaktır. EDU versiyonunda kaydetmek, dosyayı ticari versiyonda açmanıza engel olur. ‘Aç’ komutu dışında EDU ve ticari proje dosyaları arasında veri aktarımı yapılamamaktadır (kopyala, yapıştır, birleştir, hotlink…).

Deneme Lisansı

Deneme lisansı, ArchiCAD’i tüm özellikleriyle 30 gün boyunca kullanmanızı sağlar. Lisansınızı basit bir kayıtlandırma işlemi ile alabileceğiniz seri numaranız ile kullanabilirsiniz.

 • Kayıtlandırma:https://www.myarchicad.com/ üzerinden kayıtlandırma yaparak seri numarası alabilirsiniz.
 • Dosya Formatı ve Uyumluluk:Deneme versiyonu ile oluşturulan dosyalar şifrelidir ve sadece oluşturuldukları bilgisayarda açılabilirler. 30 günlük süreden sonra kaydetme özelliği engellenecek, ancak yazdırma işlemini yapabileceksiniz. Bu dosyalar, ticari lisans satın alınarak lisans anahtarı ile birlikte oluşturuldukları bilgisayarda açıldığında tam sürüm dosyasına dönüştürülecektir.

Deneme dosyaları gibi sadece kaydedildikleri bilgisayarda açılabilirler. TeamWork functionality is available – but limited.

START Edition

ArchiCAD Start Edition, ArchiCAD’in endüstri lideri Sanal Bina teknoloji esas alınarak geliştirilmiş ancak özellikleri küçük çaptaki mimari çalışmalara göre düzenlenmiştir. Güncel versiyonun özellikleri ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen START Edition sayfasını ziyaret edin.

BIMx

BIMx lisans seçenekleri için lütfen  BIMx/LicenseTypes sayfasını ziyaret edin.

EcoDesigner STAR

EcoDesigner STAR ArchiCAD’in içerine gömülmüş olan Enerji Hesaplamaları özelliğine dayanmaktadır, ancak önemli ölçüde genişletilmiş olanak ve veri ayarlarına sahiptir.

Bu genişletilmiş özelliklere sahip olmak için, ArchiCAD 17 build 5019 veya daha yeni versiyonlara sahip olmanız ve EcoDesigner STAR lisans anahtarı satın almanız gerekmektedir. Lisans anahtarınızı bilgisayarınıza takmanız dışında, ek olarak indirme veya kurulum yapmanız gerekmemektedir.

Ürün bilgileri ve ödeme detayları için lütfen BIMSOFT ile iletişime geçin.

Farklı Lisans Çeşitleri Arasındaki Dosya Uyumluluğu

    Lisans Süresi     Dosya kaydetme?        Dosya Açma?          Takım Çalışması       
Tam      Süresiz Güncel versiyon ve 1 versiyon öncesi kaydedilebilir Tüm versiyonlar Var
Demo Süresiz Yok Tüm ArchiCAD PLN dosyalarını açma ve inceleme Yok
Deneme 30 gün Sadece aynı bilgisayarda deneme versiyonu olarak kaydetme Sadece aynı bilgisayarda deneme versiyonu dosyası açma Var, sadece aynı bilgisayarda deneme versiyonunda paylaşılan projeler için
Eğitim (EDU) 1 yıl (yenilenebilir);

Öğrenci kanıtı olmadan 30 gün

Sadece EDU versiyonu olarak kaydedilir: Kalıcı EDU işareti tüm çıktılarda görünür Ticari dosyayı EDU ile açma (işaret görünür)

EDU dosyasını ticari lisans ile açma (işaret görünür)

Var, EDU versiyonunda paylaşılan Takım Çalışması projeleri için
Start Edition Süresiz Start Edition versiyonu olarak kaydedilebilir,  Start Edition ve Tam sürümde açılabilir. Start Edition versiyonu dosyası açma Yok (Başka özelliklerde de kısıtlamalar içerir)

 

in Lisanslama Tags: ARCHICADLisansSTART EditionBIMxEcoDesigner STAR
Bunu yararlı buldun mu??
 • Artlantis Bağlantı Problemi ve Çözümü

  ARCHICAD Lisans Çeşitleri Ticari Lisans Ticari lisanslar, Wibukey veya Codemeter lisans anahtarları aracılığıyla kullanılan ücretli versiyonlardır. Ticari lisanslardaki uyumluluklarla ilgili bilgi için Protection Key sayfasını ziyaret edin. GRAPHISOFT […]

 • ARCHICAD 21 Hızlı Kurulum Rehberi

  ARCHICAD Lisans Çeşitleri Ticari Lisans Ticari lisanslar, Wibukey veya Codemeter lisans anahtarları aracılığıyla kullanılan ücretli versiyonlardır. Ticari lisanslardaki uyumluluklarla ilgili bilgi için Protection Key sayfasını ziyaret edin. GRAPHISOFT […]

 • ARCHICAD® 20 Eski Versiyonlarla Özellik Karşılaştırması

  ARCHICAD Lisans Çeşitleri Ticari Lisans Ticari lisanslar, Wibukey veya Codemeter lisans anahtarları aracılığıyla kullanılan ücretli versiyonlardır. Ticari lisanslardaki uyumluluklarla ilgili bilgi için Protection Key sayfasını ziyaret edin. GRAPHISOFT […]