Fiziksel motor

Çarpıcı görseller oluşturmanız için Artlantis 6 fiziksel render kalitesini, kesinliği, malzeme gerçekliğini ve enerji korunumunu içeren, keninde ait fiziksel render motorunu sunmaktadır.


White Balance

White Balance bir sahnenin hakim renginin yayvan ışıklandırmaya ayarlanmasıdır. Bu yeni parametreyi otomatik renk moduna ayarlayın veya 3D sahnede beyaz olarak lagılanmasını istediğiniz referans rengi seçin.
artlantis-b-blanc-beforeartlantis-b-blanc-after

Ambient Occlusion

Artlantis içerisindeki bu yeni seçenek, kullanıcıların, doğal ışığın erişmediği küçük alanlarda sanal gölgeler oluşturmasını sağlar. Hem iç hem de dış sahnelere derinlik hissini kuvvetlendirir.

White Model

Hesaplamada, white model render işlemi, şeffaf yüzeyler dışındaki tüm yüzeylere beyaz renk atar. Işıklar, sofistike görseller için renklerini muhafaza ederler.

Önhazır-ayarlar

En kaliteli sonucu en hızlı şekilde elde etmek için önceden hazırlanmış ayarlar (iç mekan, dış mekan, düşük ışık) ve farklı tanımlamalar (hızlı, orta, kaliteli) arasından seçim yaparak çalışın!

Aydınlatma ve Neon aydınlatma


Expojur

Artlantis iki aydınlatma yöntemi sunar: Otomatik Işık Ayarlama ve ISO/Shutter. Otomatik Işık Ayarlama seçeneğini tercih ederseniz, sahnede kullanılan ışık ve neon gücü otomatik olarak gökyüzü ve güneş aydınlanmasına ayarlanır

IES Işıklar

Standart olarak, Artlantis 8 IES ön-hazır profili sunar. Artlantis 6 ile üretici firmaların web sitelerinden indirdiğiniz IES profillerini de kullanabilirsiniz. Bu dosyalar, projelerinizde gerçekçi aydınlatmaları canlandırmak için kullanılır. Daha da ileri esneklik için, Artlantis 6 parlaklık, renk, doğrultu ve açılma açısını kolayca düzenleyebilmenizi sağlar.

HDRI

Arka plan ve global illumination için Artlantis artık HDRI dosyaları ile tam uyumludur. Render motoru ayarları içerisindeki "enhanced sky" fonksiyonu görsellerin gerçekçiliğini arttırmaktadır.

Neon Shader

Ek olarak neon ışıkları, bu versiyonla birlikte, kalite ve hesaplama hızı açısından tamamen yenilenmiştir.

Çevre Entegrasyonu


Çevre Entegrasyonu

Site insertion özelliğini kullanırken Artlantis 6 daha hassas hesaplamalar için yeni ve basit bir projeksiyon yöntemi sunar. XYZ eksenlerini 2D görünüm ve önizleme penceresinde hizaladıktan sonra, model, arkaplan görüntü üzerine kolayca yerleştirilir. Projelerinizin kalitesini arttırmak için yeni ve devrimsel bir araç önplan görüntüsüne Artlantis içerisinden doğrudan şeffaflık vermenizi sağlar.

Entegre Alfa Maske Editörü

Bu devrimsel araç önplan görüntülerine doğrudan Artlantis içerisinden şeffaflık kazandırarak proje kalitenizi arttırır.

artlantis-piljekIvan-g

© Piljek Ivan

artlantis-patrickbernhard_1-g

© Patrick Bernhard

Lazer Projeksiyon


Lazer projeksiyon

Önizleme penceresindeki referans düzlemi üzerine tek tıklama ile, lazerin projeksiyonunun konum ve doğrultusunu tanımlarsınız. Modelde 360 derece projekte edilen kırmızı bir çizgi, obje veya dokuları otomatik olarak konumlandırmanızı sağlar.

Katalog & Medya

Artlantis Media Store'a erişim artık tek tıklama ile sağlanıyor. Kataloğunuzu kişiselleştirmeniz için, Artlantis 6 2nci seviyede kendi klasörlerinizi oluşturabilmenize olanak tanıyor. Yeni seçim özellikleri en son kullanılan, projede bulunan veya seçime eklenen medya, shader'lar ve objeleri görebilmenizi sağlıyor. "drop-drop" aracı ile, seçimden rastlantısal medyayı projeye tek bir fare tıklaması ile ekleyebilirsiniz.

Akıllı Komutlar